Od 15.04 głosujemy na BIS

Do 1 marca można było zgłaszać pomysły. W dniach 15 – 29 kwietnia głosujemy na 6 projektów w ramach II edycji Budżetu Inicjatyw Społecznych.

Gmina przeznaczyła na realizację projektów 25 tys. zł, a łączna wartość wszystkich zgłoszonych pomysłów przekracza 63 tys. zł. Zatem nie wszystkie projekty zostaną zrealizowane.

Karty do głosowania w wersji elektronicznej: http://www.tarnowo-podgorne.pl/fileadmin/pliki/AgaRz/BIS/I_2019/BIS_II_2019_II_ed._2019_KARTA_DO_G%C5%81OSOWANIA.pdf, a w wersji papierowej w Wydziale Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy oraz w Filii w Przeźmierowie (w Pasażu przy ul. Rynkowej 75c). Dla posiadaczy Karty Mieszkańca dostępna będzie także możliwość oddania głosu on-line (formularz zostanie uruchomiony w dniu rozpoczęcia głosowania).

Wyniki zostaną ogłoszone po 19 maja na stronie internetowej. Zwycięskie projekty zostaną być zrealizowane do końca roku.

Integracja Wolontariuszy „Dajesz – Otrzymujesz" (II Edycja)
Turystyczny wyjazd integracyjny do Łodzi – 1-dniowy dla 50 osób, projekt jest podziękowaniem dla tych, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas na działania na rzecz lokalnej społeczności. Integracja międzypokoleniowa, wymiana doświadczeń oraz zachęcenie do pomocy innym.
Zgłaszająca: Małgorzata Raciborska, Przeźmierowo, wartość: 7 500 zł

Turniej Szachowy
Rodzinna impreza plenerowa, integracja społeczności lokalnej, osiedlowej. Turniej podzielony na cztery kategorie wiekowe:6-8 lat, 8-14, 14-18 i powyżej 18 lat.  Celem projektu jest wspólne działanie z dziećmi i młodzieżą, zbudowanie głębszych relacji, poznanie swoich umiejętności, aktywizacja dorosłych, przekazanie cennych wartości, propagowanie bycia częścią społeczności lokalnej.
Lokalizacja: Przeźmierowo, osiedle Ptasie - teren placu zabaw
Termin: drugie półrocze 2019
Zgłaszająca: Małgorzata Grzemska, Przeźmierowo, wartość: 12 000 zł

Poznaj Swoją Wioskę
Celem integracja mieszkańców Lusówka poprzez szereg imprez takich jak: rajd rowerowy, wycieczki krajoznawcze, zawody sportowe, dzień pyry i gzika, konkursy z nagrodami – edukacyjny i wędkarski, wystawa historyczna, pokaz nieba oraz wspólne biesiadowanie z atrakcjami m.in takimi jak  koncert, dmuchańce dla dzieci, fotobudka
Lokalizacja: Lusówko i okolice
Zgłaszający: Tomasz Kluwak, Lusówko, wartość 18 000 zł

Impreza integracyjna Święto Pyry w Wysogotowie
W programie: zespół muzyczny, animacje i atrakcje dla dzieci i dorosłych, konkursy,  rekreacyjna rywalizacja sportowa, stoisko edukacyjne o charakterze ekologicznym,  poczęstunek.
Cel: integracja mieszkańców Wysogotowa oraz sąsiednich miejscowości.
Lokalizacja: okolice świetlicy w Wysogotowie, teren rekreacyjny naprzeciw świetlicy przy ul. Wierzbowej.
Zgłaszająca: Joanna Cholewa, Wysogotowo, 9 900 zł

Moto Przygoda dla Najmłodszych
Projekt w formie szkolenia składającego się z części teoretycznej oraz praktycznej skierowany do fanów motoryzacji w wieku 6-14 lat.  Dodatkowo kurs pierwszej pomocy, catering. Jazdy na motocyklach pod okiem instruktora. Na koniec szkolenia każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia.
Lokalizacja: Tor Super Enduro w Rumianku
Zgłaszający: Hubert Sommerrey, Chyby, 8 800 zł

Tarnowo Na Sportowo (V Edycja)
Coroczna impreza, która ma na celu zebranie w jednym miejscu  klubów sportowych działających w Gminie, aby rodzice z dziećmi mogli zapoznać się z ofertą sportową. Na specjalnie przygotowanych stoiskach można będzie sprawdzić sprzęt sportowy oraz zobaczyć jak przebiega trening prezentowanej dyscypliny.  Efektem ma być aktywizacja dzieci i młodzieży, zwiększenie aktywności fizycznej.
Lokalizacja: Park 700-lecia w Tarnowie Podgórnym
Termin: impreza towarzysząca zakończeniu lata (wrzesień 2019 r.)
Zgłaszający: Michał Dolata, Tarnowo Podgórne, 6 900 zł

Na podstawie tarnowo-podgorne.pl

Od 15.04 głosujemy na BIS
Kategoria: