Przedsiębiorcy z wartościami w Tarnowie Podgórnym

Prof. przedsiębiorczości w Busch School of Business & Economics Andreas Widmer z Waszyngtonu był ostatnim prelegentem zakończonej w sobotę 30 marca w Tarnowie Podgórnym IV Konferencji „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność”, w której wzięło udział 150. uczestników.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli przedsiębiorcy z całej Polski. Wspólnym mianownikiem, który ich łączy jest chęć rozwoju własnych firm w oparciu o wartości chrześcijańskie. Podczas dwudniowej konferencji rozmawiano m.in. o współpracy w ramach Polskiej Izby Biznesu WIG, zaufaniu w biznesie, sposobach na rozwój osobisty przedsiębiorców i ich pracowników, czy długofalowych celach, jakie powinien stawiać sobie każdy dojrzały pracodawca.

Prof. Luis Huette – uznany autorytet w dziedzinie zarządzania międzynarodowego, wykładowca na IESE Business School przy Uniwersytecie Nawarry powiedział, że w wielu sytuacjach biznesowych klucz do zwycięstwa tkwi w wytrwałości, a w dzisiejszych czasach bardzo często spotykamy się z chęcią osiągania szybkich zysków. Zdradził kilka teorii, dzięki którym wielu przedsiębiorców odkrywa drogę rozwoju dla siebie, współpracowników i kontrahentów.

Ks. dr Rafał Ostrowski z Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców Talent zachęcał, żeby codzienną pracę oprzeć o trzypak katolickiego przedsiębiorcy, do którego należy m.in. codzienna modlitwa w intencji firmy i jej pracowników.

Natomiast Tomasz Desko - prezes Polskiej Izby Biznesu WIG przedstawił cele, jakimi kieruje się ta prężna organizacja. Nie tylko skupia i integruje menedżerów, ale także wypracowuje modele pozwalające na wzrost firm członkowskich. Duże znaczenie mają też starania o polepszanie warunków rozwoju przedsiębiorczości w Polsce.
W trakcie konferencji w Parafii pw. Wszystkich Świętych Mszę Świętą odprawił opiekun Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców Talent Ks. Bp Damian Bryl. Na zakończenie przed uczestnikami wystąpił Poldek Twardowski z zespołem. Wśród partnerów znaleźli się m.in.: Unia Wielkopolan, Towarzystwa Biznesowe, Logovka, Polskie Radio 24, Radio Poznań, wpolityce.pl. Sponsorem głównym była Polska Izba Biznesu – Wielkopolska Izba Gospodarcza. 
(elach)

Przedsiębiorcy z wartościami w Tarnowie Podgórnym
Kategoria: