Ciche godziny w Auchan?

Na takie ogłoszenie natrafiłam w internecie:
W każdy wtorek w godz. 15.00 – 17.00 na terenie naszego marketu wprowadzamy „Ciche godziny”. W tym czasie na sklepie zostanie przyciemnione oświetlenie, wyłączone wszystkie telewizory oraz wyłączona muzyka i komunikaty. Zostanie także wydzielona dodatkowa kasa uprzywilejowana.
Akcja ta, skierowana jest do klientów Auchan ze spektrum autyzmu i zaburzeniami pokrewnymi
.”

Osobiście nie mam zdiagnozowanego autyzmu, ani innej choroby pokrewnej, ale z doświadczenia wiem, że robienie zakupów w wielkich sklepach jest dla mnie bardzo męczące. W dużych hipermarketach jest dla mnie za głośno, za wiele rozpraszaczy, kolorów… Duży sklep, którego nie znam, sprawia, że denerwuję się, bo nie mogę szybko znaleźć jakiegoś produktu… Z każdej strony atakują mnie promocje i komunikaty. Powiem szczerze, chętnie poszłabym do sklepu, w którym by to wszystko było ograniczone do minimum. Mogłabym się skupić tylko na zakupach i po pół godziny nie bolała by mnie głowa. Uważam, że to bardzo dobry pomysł.

Zapytałam nasz lokalny Auchan w Swadzimiu, czy u nas także planowane jest wprowadzenie „cichych godzin”. Niestety póki co, w planach tego nie ma, ale „Informację przekażemy jednak managerom i w razie zmiany decyzji będziemy się kontaktować. Pozdrawiamy!” Także Auchan Polska weźmie ten pomysł pod rozwagę: „Dzień dobry, bardzo dziękujemy za wiadomość. Zapewniamy, że rozważymy możliwość rozszerzenia akcji na inne sklepy Auchan. W tym celu prześlemy otrzymaną sugestię do właściwego działu. Życzymy miłego dnia.”

A Państwo chętniej by odwiedzili ten sklep, gdyby były „ciche godziny”?

Agnieszka Wilczyńska

Ciche godziny w Auchan Częstochowa (www.auchan.pl)
Kategoria: